Најдоцна до петок, пред завршување на вонредната состојба в сабота, ќе бидат донесени сите уредби од третиот пакет антикризни мерки. Нивното изготвување е при ...
сите 13 | | | веќе видена

Владата делумно го прифати предлогот на Комисијата за заразни болести за полициски час која бараше карантин од сабота навечер до вторник наутро. Задолжитениот ...
сите 2 | | | веќе видена

ОД ДЕНЕС НЕМА ПОЛИЦИСКИ ЧАС Владата ги усвои препораките на Комисијата за заразни болести, па така од денеска веќе не е на сила полицискиот час, беше воведен ...
сите 16 | | | веќе видена

Од ѓурѓовденската литија во Струга, која се одржа на 7 мај, има лица кои имаат белодробен наод кој одговара на Корона -19, соопшти министерот за здравство ...
сите 13 | | | веќе видена

СВР Охрид поднесе десет кривични пријави против лица од повеќе места од земјава осомничени за кривични дела „непостапување според здравствените прописи за ...
сите 22 | | | веќе видена

Тројца починати пациенти заболени од корона вирус регистрира денеска земјава. 41 годишен Тетовец хоспитализиран на 19 ти мај, 47 годишен скопјанец и 51 ...
сите 34 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоки во интервју за Клан Телевизија истакна дека не е вкусно да се политизираат верските настани и истите да се ...
сите 3 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Струга поднесе предлози за издавање казнени налози за пет лица кои во одделни кривично правни настани го сториле кривичното дело ...
сите 6 | | | веќе видена

Охрид, 21. мај 2020 (Inpress) – Здружението на професори по италијански јазик деновиве покрена иницијатива за негова промоција во нашата држава со цел идните ...
сите 2 | | | веќе видена

Струга, 20. мај 2020 (Inpress) – Министерот за економија во Владата на Република Македонија Крешник Бектеши денес ќе одржи состанок со претставници на ...
| | веќе видена

Ако се знае дека мак – фудбалот, односно прволигашите ќе се “рестартираат“ на 14 или 17 јуни, тоа значи дека по цели три месеци пауза ќе можеме да следиме ...
сите 3 | | | веќе видена

На 28 Мај