Писмото што Светиот синод на Македонската православна црква - Охридска архиепископија (ОА) го испратил до Бугарската православна црква (БПЦ) во кое бара таа да ...
сите 9 | | | веќе видена

Блокирани се сметките на 20 општини во Македонија (од вкупно 80). Најголем дел од овие општини се од источниот регион - нивните каси се празни, а долговите ...
сите 4 | | | веќе видена

Ова беше посочено денеска во Битола на научната конференција посветена на 109 годишнината од Конгресот на албанската азбука, датум на кој дошло до нејзино ...
| | веќе видена

Водата од градскиот водовод во Струга, се уште не е за пиење.Иако матноста на водата значително е намалена, таа се уште е над дозволената граница. ...
сите 33 | | | веќе видена

МЕПСО пред почетокот на грејната сезона изврши модернизација во две трансформаторските станици во пелагонискиот регион со тоа значајно ја зголеми сигурноста во ...
сите 8 | | | веќе видена

30 Години Комити Запад - 70 Години ФК Вардар

ФК ВАРДАР - ФК Пелистер... Натпревар којшто во едно не така далечно минато предизвикуваше огромен интерес во цела Македонија, натпревар кој почна да се развива ...
 • Nacionalna Arena - Filip 2, Skopje
 • 18:00:00 , 19 Ное, 2017 до 20:00:00 , 20 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Komiti Skopje
 • 794 доаѓаат, 753 можеби
 • Ослободување на Скопје (и Водно)

  Овој ноември, покрај редовното искачување на Водно посветено на ослободувањето на Скопје (19.11), ќе го одбележиме и ослободувањето на Водно од автомобили ...
 • Водно
 • 09:00:00 , 19 Ное, 2017 до 14:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Прв до врв
 • 440 доаѓаат, 1312 можеби
 • Животот е прекрасен 21 и 22.11 во 20:00

  „Ова не е претстава за самоубиството, не е пиеса за смртта, туки за еден човек кој повторно го открива животот, открива колку животот е прекрасен. Еден човек ...
 • Македонски народен театар, Skopje
 • 20:00:00 , 21 Ное, 2017 до 23:59:59 , 21 Ное, 2017
 • Македонски народен театар
 • 248 доаѓаат, 1579 можеби
 • Skopje Design Week 2017

  Како и секоја година, така и оваа, сo огромна радост ви го претставуваме новото издание на Неделата на дизајн во Скопје! Ве покануваме на креативно, 5-дневно, ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 22 Ное, 2017 до 00:00:00 , 26 Ное, 2017
 • Skopje Design Week
 • 636 доаѓаат, 1920 можеби
 • Травијата / La Traviata - Giuseppe Verdi

  Џузепе Верди ТРАВИЈАТА Диригент: Бисера Чадловска Режисер: Верена Штојбер (Германија) Сценограф и костимограф: Софија Шнајдер (Германија) Кореограф: Саша ...

  Al Di MEOLA во Скопје @25.11.2017

  ВЕЧЕР НА ВИСТИНСКО УЖИВАЊЕ: АЛ ДИ МЕОЛА ГИ СВИРИ БИТЛСИ ВО МОБ! Почитувани пријатели, Огромно задоволство ни е да ви го најавиме следниот проект за оваа ...
 • Makedonska Opera i Balet - Macedonian Opera and Ballet, Skopje
 • 20:00:00 , 25 Ное, 2017 до 22:00:00 , 25 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • Avalon Produkcija
 • 597 доаѓаат, 2403 можеби
 • TRISTAN во Скопје, сабота 25 ноември @ ВИП сала Борис Трајковски

  Време е за најдобриот настан за оваа година. Како круна на сите одлични журки изминатиов период се потрудивме да го донесеме еден од топ 3 артисти од светската ...
 • Boris Trajkovski Sports Center, Struga
 • 23:00:00 , 25 Ное, 2017 до 06:00:00 , 26 Ное, 2017
 • купете билети овде
 • SUN Production
 • 711 доаѓаат, 1371 можеби
 • Традиционален ноемвриски саем

  Во роденденскиот месец на ИП Култура ве очекуваат големи попусти, промоции на нови книги, гостувања на автори и уште многу изненадувања на годинешниот ...
 • Култура - Во светот на книгите, Skopje
 • 09:00:00 , 14 Ное, 2017 до 21:00:00 , 25 Ное, 2017
 • Култура - Во светот на книгите
 • 239 доаѓаат, 949 можеби


 • На 19 Ноември