Од Алијанса за Албанците реагираат на денешните активности за уривање на шест постојни платформи лоцирани на брегот на Охридското Езеро во Струга. Тие ги ...
сите 73 | | | веќе видена

Христина Митреска од Охрид е матурантка во „Јахја Кемал“ и првенец на генерација во средно. Започнала како стипендист во прва година, каде приватното ...
сите 2 | | | веќе видена

Лабараторијата за хроматографски анализи на Институтот за хемија ја стави во функција новата аналитичка опрема која ќе се користи за контрола на ефектите на ...
| | веќе видена

Министерството за внатрешни работи во изминативе денови спроведува засилени акциски контроли за санкционирање на возачите што управуваат возило под дејство на ...
сите 11 | | | веќе видена

Десеттина волонтери неодамна го чистеа брегот на Охридското езеро кај Струга. Велат идејата беше да се подигне граѓанската свест за почиста Струга, но и да се ...
| | веќе видена

Двајца повредени е билансот од сообраќајната несреќа што попладнево се случи на регионалниот пат кај долнореканското село Скудриње. По извршениот увид, ...
сите 9 | | | веќе видена

Еурофарм Пелистер го објави планот и распоредот на потготовки за сезоната 2021/22. Македонксиот ракометен тим најавува работно лето исполнето со низа на ...
сите 3 | | | веќе видена

Од Македонија Ѓорче Петров потврдија дека обата искусни фудбалери од средниот ред ја продолжиле соработката со клубот, па така ќе ги гледаме и во новата сезона ...
сите 7 | | | веќе видена

На 14 Јуни