ВМРО-ДПМНЕ со новата програма се обврзува да донесе целосна гасификација на Македонија. Еден од стратешките приоритети на новата влада на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде да ...
сите 25 | | | веќе видена

Струга, 18. февруари 2020 (ИНПРЕС) – На 16-ти февруари 2020 година, на Граничниот премин „Ќафасан“, за влез во Република Македонија се пријавила 25-годишната ...
| | веќе видена

Еден килограм запленет кокаин, кој бил дел од многу голема количина дрога, чија крајна дестинација била нашата земја, приведени четири лица, отворање ...
сите 24 | | | веќе видена

Вистинска еколошка катастрофа се случува во Преспанското езеро, откако дното на езерото во својата најдлабока точка пресуши.На снимката која ја објави Инфомакс ...
сите 3 | | | веќе видена

Зошто во Македонија ништо не е возможно кога се работи за зачувување на културниот идентитет на земјата, а сѐ е возможно за тие што сакаат да се збогатат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Демократската Унија за Интеграција го коментираше потпишувањето на договорот за коалиционирање помеѓу Алијансата за Албанците и Алтернатива. Според нив од ...
| | веќе видена

next