МИЈАЛКОВ СЕ ПОЈАВИ, НЕ ИЗБЕГАЛ ОД МАКЕДОНИЈА 24 ТВ објави ексклузивно видео во кое се гледа дека екс директорот на УБК, Сашо Мијалков се пријави во судот. ...
| | прочитана: 46501 | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
сите 7 | | | прочитана: 16271 | веќе видена

СТИГА И ВТОРАТА ПРАТКА ВАКЦИНИ ОД СРБИЈА На граничниот премин Табановце пристигна и втората пратка од донацијата на вакцините од компанијата Фајзер, од соседна ...
| | прочитана: 14348 | веќе видена

ПОЛИЦИЈАТА РАСПИША МЕЃУНАРОДНА ПОТЕРНИЦА ЗА САШО МИЈАЛКОВ Полицијата за екс директорот на УБК, Сашо Мијалков попладнево објави меѓународна потерница. ...
| | прочитана: 9894 | веќе видена

Порасна бројот на хоспитализирани пациенти поради коронавирусот, а најголем број има во Скопје, Прилеп и Куманово. Во изминатите 24 часа во ковид центрите во ...
сите 115 | | | прочитана: 7597 | веќе видена

Владата на вчерашната 47. седница ја разгледа Информацијата за доделување на грант преку 25-ти повик за техничка помош и за шестиот повик за инвестициски грант ...
сите 7 | | | прочитана: 503 | веќе видена

Ќе се гради колекторски систем од струшко Калишта до село Радожда. Конечно, целиот струшки брег на Охридското езеро ќе биде заштитен. Пречиститување на ...
сите 2 | | | прочитана: 408 | веќе видена

Државата ќе порача дополнителни 100.000 вакцини „Спутник“, со што би се надополнил севкупниот план за вакцинација, додека неделава се очекуваат и првите ...
сите 8 | | | прочитана: 386 | веќе видена

Проблемот со загадувањето на воздухот во земјава е долготраен, а Скопје како главен град неколкупати се наоѓаше на листата топ 10 најзагадени градови во ...
сите 4 | | | прочитана: 285 | веќе видена

Академик Илија Чашуле синоќа на својот Фејсбук профил сподели објава во која напиша дека бил брутално претепан од страна на тројца лица кои го следеле од ...
сите 8 | | | прочитана: 237 | веќе видена

ПРЕСУДИ ЗА „ТАРГЕТ - ТВРДИНА“ Сашо Мијалков е осуден првостепено на вкупна казна затвор од 12 години за случајот „Таргет тврдина“ за нелегално прислушкување. ...
| | прочитана: 213 | веќе видена

Сите институции застануваме во заштита на охридското крајбрежје на УНЕСКО и ги преземаме сите ингеренции што ги имаме во однос на тоа да го поправиме ...
сите 6 | | | прочитана: 201 | веќе видена

Целосно е завршено уништувањето на минско–експлозивни, убојни средства и противпешадиска муниција, пронајдени во земјава во изминатите шест месеци. Процесот се ...
| | прочитана: 174 | веќе видена

Во импровизирани куќи, калливи улици, големи вирови после секој дожд, услови под сите стандарди, вака живеат 30-тина семејства од ромската населба на самиот ...
сите 4 | | | прочитана: 165 | веќе видена

Охрид, 26. февруари 2021 (ИНПРЕС) – Охрид ја заврши 2020 година со негативен природен прираст. Според податоците на Државниот завод за статистика, како и во ...
сите 2 | | | прочитана: 159 | веќе видена

next