Изминативе три дена е зголемен процентот на позитивни случаи на Ковид-19 од вкупниот број на направени тестови. Според министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 46 | | | прочитана: 29589 | веќе видена

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1.618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на Ковид-19. Во наведениот ...
сите 278 | | | прочитана: 27751 | веќе видена

ПРЕЗЕНТИРАНА ПЛАТФОРМАТА ЗА ОНЛАЈН НАСТАВА Националната платформа за онлајн настава денеска ја презентираше министерката за образование и наука, Мила Царовска, ...
| | прочитана: 20965 | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ ОДРЖА ПРОТЕСТ ЗА ОДБРАНА НА ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва на протестот посветен на националниот херој Гоце Делчев ...
| | прочитана: 18792 | веќе видена

ВО МАКЕДОНИЈА И БУГАРИЈА СЕ ПОЛЕМИЗИРА ЧИЈ Е ГОЦЕ ДЕЛЧЕВ Бугарија пишува дека Македонците се проект на Тито, а македонскиот јазик не постоел до втори август ...
| | прочитана: 6915 | веќе видена

Комисијата за заразни болести утринава ќе се состане за да ја разгледа можноста за воведување дневен престој во училиштата, а одлуката ќе зависи од ...
сите 13 | | | прочитана: 6199 | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 1618 тестирања, а регистрирани се 88 нови случаи на ковид-19 во земјава. Министерство за здравство информира дека починати ...
сите 4 | | | прочитана: 5997 | веќе видена

Зголемениот број на новозаразени од КОВИД-19 започна да ги полни капацитети по болниците, а кадар има се помалку. Здравствените работници се изморени, а дел ...
сите 2 | | | прочитана: 3887 | веќе видена

Четириесет и четиригодишен жител на село Враништа е тешко повреден откако синоќа со мотор излетал од патот Струга–Дебар, во с.Враништа.Во незгодата ...
сите 7 | | | прочитана: 3277 | веќе видена

Пратениците ги донесоа новите закони за основно и средно образование, со кои се предвидува Владата да одлучува во однос на спроведувањето на наставата со оглед ...
сите 7 | | | прочитана: 2849 | веќе видена

Лиса Баута е ќерка на прославениот македонски фудбалски судија од Струга, Беким Баута, кој покрај кај нас, имаше и интернационална кариера. Во еден свој статус ...
сите 9 | | | прочитана: 2791 | веќе видена

Националната Арена Тодор Проески, односно теренот на истата го чека сериозна реконструкција пред историскиот меч против Косово.Теренот е во лоша состојба, тоа ...
| | прочитана: 2439 | веќе видена

МАЈКИТЕ БАРААТ ДА ПРОДОЛЖИ ПОРОДИЛНОТО На протест пред Владата попладнево излегоа мајките на деца до шестгодишна возраст и оние кои се на породилно отсуство. ...
| | прочитана: 1533 | веќе видена

ИНЦИДЕНТ СЕ СЛУЧИ ДЕНЕСКА ВО СТРУМИЦА Полицијата и јавното обвинителство го расчистуваат случајот со украдениот мртовец во Струмица. Пациентот на 49 годишна ...
| | прочитана: 857 | веќе видена

„Скопје филм фестивал“ (СФФ) во рамките на својата годинешна програма ја одбележува и стогодишнината од раѓањето на книжевникот, филмски сценарист и режисер ...
сите 2 | | | прочитана: 652 | веќе видена

По тимовите Голден Арт КЛ7 и Радовиш, ракометниот клуб Струга е третиот од групата А кој пријави дека има заболени играчи со ковид-19. Тестирањата покажале ...
сите 4 | | | прочитана: 454 | веќе видена

next