Ќе имало плати од 200 и 3000 евра во администрацијата ако престанела да ги крсти нозете и да шета по кафичите, најави премирот Зоран Заев денеска од Струга. ...
сите 3 | | | веќе видена

„Македонијапат“ во овие четири години набави битумен 50/70 наменет за асфалтирање патишта од една фирма за 17,3 милиони евра. Фирмата „КИ ЕМ ДООЕЛ“ од 2015 ...
| | веќе видена