Скопски Работнички одигра нерешено 0-0 против лидерот на табелата во ПМФЛ, тетовска Шкендија на денешниот меч од 21. коло одигран на нашиот најголем стадион во ...
сите 64 | | | веќе видена

Игор Митрески на 19 февруари наполни 42 години (роден 1979). Стружанецот од кратовски Силекс во 2001 направи голем трансфер во рускиот гигант Спартак Москва ...
| | веќе видена

Каква е спортската инфраструктура во Македонија во 80%, од стадионите на кои се игра прволигашки фудбал, лесно може да си се следи фудбалската игра и од надвор ...
| | веќе видена

Фасцинантната слобода која ја нуди морската шир, е нешто кое кога еднаш ќе се доживее, ве навлекува да сакате повеќе. Мирисот на бродско дрво, благиот ветар и ...
| | веќе видена

Во насока на засилена промоција на фудбалската игра на домашната сцена, ЕКИПА со избор на најдобрите од секоја рунда натпревари од ПМФЛ. Покрај тимот на колото ...
сите 6 | | | веќе видена