Кога МВР самостојно спроведува акции истите не се успешни бидејќи министерството нема доволен капацитет и во самото се инфилтрирани на важни позиции луѓе кои ...
сите 3 | | | прочитана: 27138 | веќе видена

Охрид, 13. април 2021 (InPress) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, регистрирани се 5 ...
сите 7 | | | прочитана: 884 | веќе видена

Охрид, 13. април 2021 (InPress) – На 10-ти април 2021 година, на подрачјето на СВР Охрид, реализирани се засилени акциски контроли во сообраќајот кон возачи ...
сите 2 | | | прочитана: 325 | веќе видена

Струга, 9. април 2021 (InPress) – Поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични ...
сите 2 | | | прочитана: 324 | веќе видена