Зошто во Македонија ништо не е возможно кога се работи за зачувување на културниот идентитет на земјата, а сѐ е возможно за тие што сакаат да се збогатат на ...
сите 2 | | | веќе видена

Шахот во Македонија почна да регистрира позитивен тренд, откако подолго време имаше стагнација во резултатите на сениорите, но и на младинците. Имено, од 2008 ...
| | веќе видена

Едно лице е тешк повредено во сообраќајна несреќа која вчера во 18 часот се случи на магистралниот пат Охрид-Кичево, помеѓу с.Ботун и с.Климештани.-Несреќата ...
сите 5 | | | веќе видена

Екипата на Металург завршна фаза од подготовките за вториот дел од сезоната во домашните натпреварувања ќе ја одработи во Стара Пазова. Таму клубот од ...
сите 2 | | | веќе видена

Типувач од Делчево си ќари фантастична добивка од 309.256 денари, или околу 5.000 евра, прогнозирајќи дека на осумте одбрани типови ќе паднат најмалку три ...
| | веќе видена

Охрид, 12. февруари 2020 (ИНПРЕС) – Планинската спасителна служба што функционира во рамки на охридскиот Црвен крст во иднина ќе биде надлежна поточно при ...
сите 6 | | | веќе видена

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија повеќе обиди за криумчарење стока, при што се задржани облека, козметички средства, лекови, ...
сите 7 | | | веќе видена

Минатата година финансираа песни за УЧК, годинава финансираат книги во кои Македонија е наречена Источна Албанија. Министерството за култура вчера ја објави ...
сите 3 | | | веќе видена

На 18 Февруари