Уште едно алиби обраќање на антизападниот Христијан Мицкоски од Конвенцијата на која лично тој си го бира својот фаворит, својот кандидат кој со него треба да ...
сите 2 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши порача дека не чувствува моралана одговорност и нема да побара од неговата сестра да го напушти работното место во АД ...
сите 9 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села во знак на револт од одземањето на ингеренциите во образованието на ...
сите 17 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари беше гостин во Отвореното Студио 1 каде со домаќинот Ацо Кабранов зборуваат на две теми – Гостивар по трагедијата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Лидерот во Втората лига – Запад, екипата на Струга Трим Лум ремизираше (1-1) со кичевски Велазерими на пријателскиот натпревар кој се одигра на стадионот на ...
| | веќе видена

Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 71 | | | веќе видена

Амди Бајрам, Филип Петровски и Самка Ибраимоски се тројцата јандидати кои самостојно ќе се вклучат во трката на претседателските избори на пролет и од вчера ...
| | веќе видена

Стариот пат од Охрид до Струга, кој досега само се крпеше, ќе стане модерна сообраќајница. Од минатиот викенд, патот од Подмоље до „Еврохотел” е затворен за ...
сите 10 | | | веќе видена

На 21 Февруари