Партиското знаме на ВМРО ДПМНЕ викендов се вееше на Центарот за култура во Струга. Ова бил единствениот слободен простор на тој датум што собира шестотини ...
сите 71 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев денеска изјави дека лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин Села во знак на револт од одземањето на ингеренциите во образованието на ...
сите 17 | | | веќе видена

Министерот за економија Крешник Бектеши порача дека не чувствува моралана одговорност и нема да побара од неговата сестра да го напушти работното место во АД ...
сите 9 | | | веќе видена

Над 525 илјади евра биле исплатени за патни трошоци на пратениците во Собранието минатата година, покажува анализата на „Макфакс“ од податоците до кои дојдоа ...
сите 10 | | | веќе видена

Универзитетската професорка Гордана Силјановска-Давкова е кандидатката од ВМРО-ДПМНЕ за претседател на државата на претстојните избори, кои се закажани за 21 ...
сите 51 | | | веќе видена

Во периодот од 16-ти до 18-ти февруари оваа година, на подрачјето на СВР Охрид се реализирани повеќе сообраќајни акциски контроли. -Полициските службеници ...
сите 3 | | | веќе видена

Во текот на минатите две недели, царинските службеници открија еден обид за криумчарење дрога и повеќе обиди за криумчарење разна стока, при што привремено се ...
сите 10 | | | веќе видена

Спасувањето на планина, иако се базира исклучиво врз алпинистичките вештини, сепак е доста комплексна дејност, која за разлика од алпинизмот како спорт бара ...
сите 5 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар Арбен Таравари беше гостин во Отвореното Студио 1 каде со домаќинот Ацо Кабранов зборуваат на две теми – Гостивар по трагедијата и ...
сите 2 | | | веќе видена

Охрид/Вевчани, 18. февруари 2019 (ИНПРЕС) – Артилериска граната од Првата и рачна бомба од Втората светска војна се пронајдени деновиве во Лескоец и Вевчани, ...
сите 9 | | | веќе видена

На повеќе локации во Скопје деновиве се одвива снимањето на документарните филмови на втората генерација „Докуникулци“ на МакеДокс. Премиерата на филмовите ќе ...
сите 7 | | | веќе видена

Иако официјално кампањата за претседателските избори на 21 април се уште не е започната,кандидатот на Вмро Домне за претседател на државата Гордана Сиљаноска ...
сите 19 | | | веќе видена

На годинешната школа учествуваат дваесетина реномирани предавачи од врвни образовни и професионални институции од Република Македонија, Европа и светот кои ќе ...
сите 5 | | | веќе видена

next