Според истражувањето на организацијата ИДЕА, општина Арачиново реализирала 15,15 % од дадените ветувања, за 66,67% се уште не ги започнала работите, а едно од ...
| | прочитана: 15687 | веќе видена

По скандалот во кој според пратеничката Дафина Стојаноска е инволвиран вицепремиерот Бојан Маричиќ во Охрид е откажан настан на владата закажан за утре. ...
| | прочитана: 7917 | веќе видена

Десет затворени маркети и стотина илјади евра казна е билансот од контролите на Државниот пазарен инспекторат, направени од денот кога стапи во сила владината ...
сите 47 | | | прочитана: 5267 | веќе видена

- На автопатот А1 во близина на Гевгелија, денеска во 11:30 часот полициски службеници пронајдоа 33 мигранти во товарно возило „Фиат дукато“ со охридски ...
сите 10 | | | прочитана: 4847 | веќе видена

Со поранешниот министер за финансии Зоран Ставрески изминатите неколку години воопшто немале контакт, вели ексминистерката за внатрешни работи Моите контакти ...
| | прочитана: 1812 | веќе видена

-Кривична пријава е поднесена  против С.Н.(37) од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „запуштање и малтретирање на дете“. Таа, ...
сите 16 | | | прочитана: 1407 | веќе видена

Центарот за управување со кризи дека вчера имаше 31 пожар на отворен простор, според податоците од Секторот за операции и координација во ЦУК. При тие пожари ...
сите 15 | | | прочитана: 808 | веќе видена

Струга ТЛ утре од 14 часот во Тетово ја очекува заостанатиот натпревар од Првата лига против Шкендија. Стружани по поразот од Шкупи во неделата сега и тоа како ...
сите 36 | | | прочитана: 403 | веќе видена

Осми февруари е денот кога ќе „заѕвони“ ѕвончето за седумтемина нови членови на државната комисија за спречување корупција (ДКСК) да седнат во столчињата од ...
сите 9 | | | прочитана: 368 | веќе видена

Притоа, на подрачјето на СВР Битола, во Битола во три основни училишта беа реализирани едукативни работилници од областа на сообраќајните правила и прописи за ...
сите 6 | | | прочитана: 345 | веќе видена

Светот никогаш како денес не бил пред така силно и темелно искушение на геополитички и цивилизациски план. Агресијата на Русија во Украина предизвика тектонски ...
сите 5 | | | прочитана: 259 | веќе видена

Во изминативе три години 150 судии заминаа во пензија, а во следните две години уште 100 судии ќе заминат во пензија, со што проблемот со недостиг на судии, ...
| | прочитана: 192 | веќе видена

Расколот меѓу мицковистите од дпмне за кои деновиве дознавме и дека се Заеви мициња, и ВМРО, воопшто не беше неочекуван туку токму напротив, чудно беше што не ...
| | прочитана: 175 | веќе видена

На 4 Октомври