Македонија со животи го плаќа пиарот на министерот за здравство Венко Филипче. Додека министерот ја троши енергијата за тоа како ќе биде претставен во јавноста ...
сите 38 | | | прочитана: 32148 | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ ОК Струга Мирче Аџиоски денеска се сретна со Игор Дурловски. Тој преку статус на Фејсбук објави дека продолжуваат братски да се ...
сите 2 | | | прочитана: 9066 | веќе видена

Охрид, 29. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Со вчерашните рекордни 26, во Охрид во моментов има 200 активни случаи на COVID-19, покажуваат официјалните податоци на ...
| | прочитана: 6315 | веќе видена

Педесет и тригодишен пешак бил прегазен од автомобил во селото Подготци, Струшко. Несреќата се случила вчера, а со автомобилот управувал 27-годишник од ...
сите 29 | | | прочитана: 2055 | веќе видена

Нови 38 договори и 10 анекси на договори со вкупен инвестициски циклус од 53,4 милиони евра од кои 29,4 милиони евра се планирани инвестиции по новите 38 ...
сите 7 | | | прочитана: 1540 | веќе видена

Охрид, 29. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Според статистичките податоци на МВР, во текот на изминатото деноноќие, на подрачјето на СВР Охрид, полициските службеници ...
сите 3 | | | прочитана: 1349 | веќе видена

Владата на седница донесе одлука за именување директори, в.д. директори и членови на Управни одбори на повеќе јавни претпријатија и акционерски друштва во ...
сите 20 | | | прочитана: 1091 | веќе видена

Охрид, 28. октомври 2020 (ИНПРЕС) – Повторно е регистрирано намалување водостојот на Охридското Езеро. Според денешните мерења на Управата за хидрометеоролошки ...
сите 2 | | | прочитана: 1063 | веќе видена

Надворешната канцеларија за криминалистички работи Струга поднесе кривична пријава против Н.А. (36) од с.Доброште, тетовско, поради постоење основано сомнение ...
сите 4 | | | прочитана: 842 | веќе видена

Струга Трим Лум пропушти победа на гостувањето против Пелистер во Битола по грешката во одбраната буквално во последните секунди од натпреварот, иако гостите ...
сите 5 | | | прочитана: 528 | веќе видена

ЗА 24 ЧАСА ИМА 628 ЗАРАЗЕНИ СОКОРОНАВИРУСОТ Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 2236 тестирања, а регистрирани се 628 ...
| | прочитана: 396 | веќе видена

На 30 Октомври