Охрид, 12. јули 2019 (ИНПРЕС) – Во „Тамаро 10“ маркетот на улицата „7-ми ноември“, денес се одржа втората забава од новиот МЕГА проект „Тамаро“ и Витаминка се ...
| | веќе видена

Охрид, 15. јули 2019 (ИНПРЕС) – Утревечер ќе биде промовирана песнарката „Охридски музички бисерник“, а ќе се одржи и Jam session, во чест на младиот охридски ...
сите 2 | | | веќе видена

Денес во просториите на Општина Струга се оддржа 4 –тата средба по ред на Општинскиот совет за безбедност и сигурност на патиштата. Средбата се одвиваше по ...
| | веќе видена