Лидерот во Втората лига – Запад, екипата на Струга Трим Лум ремизираше (1-1) со кичевски Велазерими на пријателскиот натпревар кој се одигра на стадионот на ...
| | веќе видена

Сите четири натпревари во првата сеанса во осминафиналето во Лигата на шампионите завршија нерешено на полувреме и со победи, по две на гостите и две на ...
| | веќе видена

Денес во 13:00 часот ФК Лабуништа одигра уште еден пријателски натпревар овој пат против ФК Партизан од Обрешани, во кој шанса да се истакнат добија играчите ...
| | веќе видена

Македонските фудбалски клубови, како никогаш досега, обединети во тагата по големата сообраќајна несреќа која вчера се случи во Македонија, на автопатот Скопје ...
сите 3 | | | веќе видена