По тимовите Голден Арт КЛ7 и Радовиш, ракометниот клуб Струга е третиот од групата А кој пријави дека има заболени играчи со ковид-19. Тестирањата покажале ...
сите 4 | | | веќе видена

Во среда се играат мечевите од 1/16 финалето од Купот на Македонија, или првата рунда во нашете најмасовно спортско клупско натшреварување. Познато е дека ќе ...
сите 2 | | | веќе видена

Македонскиот вице-шамион Силекс утревечер во 20ч на Националната арена „Тоше Проески“ ќе игра против косовскиот претставник Дрита во 2. Квалификациско коло од ...
сите 3 | | | веќе видена