Националната Арена Тодор Проески, односно теренот на истата го чека сериозна реконструкција пред историскиот меч против Косово.Теренот е во лоша состојба, тоа ...
| | прочитана: 2439 | веќе видена

По тимовите Голден Арт КЛ7 и Радовиш, ракометниот клуб Струга е третиот од групата А кој пријави дека има заболени играчи со ковид-19. Тестирањата покажале ...
сите 4 | | | прочитана: 439 | веќе видена

Екипите на Младост 96 и Шампион ФА го продолжија победничкиот поход се единствените екипи со максимален учинок по одигрувањето на првите три кола од ...
сите 17 | | | прочитана: 368 | веќе видена

Македонскиот вице-шамион Силекс утревечер во 20ч на Националната арена „Тоше Проески“ ќе игра против косовскиот претставник Дрита во 2. Квалификациско коло од ...
сите 3 | | | прочитана: 203 | веќе видена

Во среда се играат мечевите од 1/16 финалето од Купот на Македонија, или првата рунда во нашете најмасовно спортско клупско натшреварување. Познато е дека ќе ...
сите 2 | | | веќе видена