Андреј Миловановиќ, добитник на „Инженерски прстен“: Знаењето ќе го искористам за модернизација на софтверските системи во Македонија Моите амбиции на ...
| | веќе видена

Секое лето во скопски Аеродром, од страната на Керамидница, може да се забележи поголема група деца и млади кои секојдневно се капат во реката Вардар. Капачи ...
| | веќе видена

Милко Нестороски, уметник Пред скоро време ги претставивте вашите дела во Амбасадата на Малта во Хаг, што содржеше поставката? – Станува збор за настан ...
| | веќе видена

На десеттото јубилејно вевчанско културно лето „Вевкул 2022“, во црквата „Свети Никола“, беше промовирана новата книга со песни, со наслов „Татковиот аманет“, ...
| | веќе видена

Најпрестижниот и најстариот се уште постоечки поетски фестивал во светот, Струшките вечери на поезијата, упати покана до индискиот поетот Сонет Мондал да ја ...
| | веќе видена

А1 Македонија ја унапредува својата продажна мрежа и уште повеќе се доближува до своите корисници со воведување супер модерно опремени мобилни продажни салони ...
сите 2 | | | веќе видена