Kомисијата за заразни болести утре ќе одржи седница на кој ќе ја разгледа актуелната состојба со ковид-19. Министерот за здравство Беким Сали вели дека ...
сите 3 | | | веќе видена

Во народното верување посебно важен празник се смета Вртолум, денот кога Сонцето се врти кон зима. Се верува дека тоа е тежок празник кога не се работи. Меѓу ...
| | веќе видена

Се сеќавате ли на детето кое на 12 години, по пауза од 50 години стана прв охриѓанец кој успеал да го преплива Охридското езеро? Епа летово ќе плива 250 км и ...
| | веќе видена