Во продолжение го пренесуваме целиот текст интегрално: Затоа Заев влезе во нова авантура. Одлучи да става на маса и да продава нешто што не е негово. Одлучи да ...
сите 25 | | | прочитана: 665 | веќе видена

Денеска е Преподобен Мартинијан (Велики Поклади – Прочка). Мартинијан бил родум од Палестинска Кесарија (Цезареја). На 18-годишна возраст го оставил светот и ...
сите 13 | | | прочитана: 1072 | веќе видена

По бурната и тензична недела, како и формализирањето на партиската одлука првиот социјалдемократ Заев да биде мандатар за составување нова влада, вчера ...
| | прочитана: 9488 | веќе видена

Во организација на Агенцијата за промоција и поддршка на туризмот на Република Македонија, македонскиот туристички производ по осми пат беше промовирам на ...
| | веќе видена

Охрид продолжува да старее и да го намалува бројот на жители. Негативен тренд e забележан и во последниот квартал од 2016 година. Според податоците на ...
сите 4 | | | веќе видена

Македонија во изминатиот викенд првпат ја претстави својата туристичката понуда на најголемиот интернационален саем за туризам на Скандинавија во Хернинг, ...
сите 2 | | | веќе видена

Чикаго

Текст: Фред Еб и Боб Фоси, Композитор: Џон Кандер, Текст на песни: Фред Еб Базирано по драмата Чикаго од Маурин Далас Ваткинс Режисер: Наташа Поплавска ...

Школа за љубавнике 28.02 - Скопје

Проверете зошто „Школа за љубавнике“ е најгледаната претстава за 2016 година во Србија и зошто повеќе од 3000 љубители на добрата тетатарска претстава ја имаат ...
 • Дом на АРМ, Skopje
 • 20:00:00 , 28 Фев, 2017 до 22:00:00 , 28 Фев, 2017
 • купете билети овде
 • Школа за љубавнике - Македонија
 • 100 доаѓаат, 376 можеби
 • Taste of Vietnam

  Public Room ви претставува едно ново гастрономско искуство и уживање во незаборавни вкусови од виетнамска кујна. Public Room presents a very special ...
 • Public Room, Skopje
 • 20:00:00 , 02 Мар, 2017 до 00:00:00 , 03 Мар, 2017
 • Public Room
 • 112 доаѓаат, 388 можеби
 • Не се клади на Енглези

  Автор: ВЛАДИМИР ЃУРЃЕВИЌ Режисер: СИНИША ЕВТИМОВ Претстава која го третира феноменот „спортско обложување“. Текстот во суштина се занимава со прицините и ...

  6/12 Мовнатец, Даутица

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ во рамки на предизвикот „12 Врвови„ организира искачување на врвот Мовнатец на 05 Март 2017 год. Шестиот врв е врвот Мовнатец кој се ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:00:00 , 05 Мар, 2017 до 21:00:00 , 05 Мар, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 64 доаѓаат, 266 можеби


 • На 28 Февруари