8 лица приведени, 83 поврдени, е билансот од синоќешниот инцидент што се случи во Собранието на РМ. По изборот на Талат Џафери за претседател на македонскиот ...
| | прочитана: 23983 | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози.Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: ...
сите 47 | | | веќе видена

Што напиша поранешниот премиер Љубчо Георгиевски за албанското прашање пред 14. години? Во продолжение следува интегрален текст од колумната за „Дневник“ на ...
| | прочитана: 721 | веќе видена

Април е. За многумина период од годината кога заедно со природата како да се будат и луѓето, уморни од студентата зима. Но, за средовечната медицинска сестра ...
сите 4 | | | прочитана: 1170 | веќе видена

Над 6.000 потписи се собрани досега за иницијативата за законски измени со кои треба да им се олесни животот на лицата со посебни потреби. Остануваат уште ...
сите 11 | | | прочитана: 351 | веќе видена

Годинешната Ѓурѓовденска струшка литија по осми пат ќе се одржи на 7-ми мај, недела, при што се очекува да ја проследат илјадници луѓе од Македонија и ...
| | веќе видена

Заев со својата сервилна и антидржавна политика ги разгорува иредентистичките и шовинистички изливи во регионот и затоа не смее да осуди ниту една антидржавна ...
сите 24 | | | прочитана: 2356 | веќе видена

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ Антонијо Милошоски одбегна дирекно да одговори дали за партијата е прифатлив предлогот на лидерот на Алијансата за Албанците Зијадин ...
| | прочитана: 507 | веќе видена

Славниот Фредерик Бегбеде во Скопје

Фредерик Бегбеде – еден од најпознатите писатели во светот – гостин на ТРИ! Фредерик Бегбеде, еден од најпопуларните претставници на француската и европска ...
 • Public Room, Skopje
 • 19:30:00 , 29 Апр, 2017 до 01:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Издавачки центар ТРИ
 • 330 доаѓаат, 523 можеби
 • Априлско искачување на Плат

  ДПС ТРАНСВЕРЗАЛЕЦ организира Априлско искачување на врвот Плат на 30 Април 2017 год. Врвот Плат се наоѓа на планината Шар Планина, висок е 2.398 метри ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 06:30:00 , 30 Апр, 2017 до 19:00:00 , 30 Апр, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 37 доаѓаат, 262 можеби
 • Беловишки Водопад - прво мајска акција

  На 01 Мај 2017 ДПС Трансверзалец- Скопје организира искачување до живописните Беловишки водопади кои се наоѓаат во подножјето на врвовите Ливадица и Пирибег на ...
 • Планинарско Друштво Трансверзалец, Skopje
 • 07:00:00 , 01 Мај, 2017 до 17:00:00 , 01 Мај, 2017
 • Планинарско Друштво Трансверзалец
 • 42 доаѓаат, 398 можеби
 • Gorska On The Move - Бесплатно вежбање на отворено

  Покана до сите што го сакаат спортскиот начин на живот и се подготвени да направат позитивна промена кај себе. Пријавете го вашето БЕСПЛАТНО учество тука и ...
 • Терен на ФК. Работнички - Градски Парк, Скопје
 • 19:00:00 , 02 Мај, 2017 до 20:00:00 , 02 Мај, 2017
 • ГОРСКА вода
 • 718 доаѓаат, 190 можеби
 • Промоција на монографијата „Никола Мартиноски до 1945“

  Hастанot ќе се одржи на 5 Maj 2017 год. (петок), во 11 ч. во Националната галерија на Македонија, објект Мала станица ќе се реализира промоција на ...

  Career Launch 2.0 - саем за кариера

  56 работни позиции, 7 говорници и 22 компании кои ќе те натераат да започнеш нова кариера. 👩‍🚀 👔 CareerLaunch е саем за кариера во иновативни македонски tech ...
 • Nacionalna i Univerzitetska biblioteka "Sv. Kliment Ohridski" - Skopje
 • 14:00:00 , 05 Мај, 2017 до 19:00:00 , 06 Мај, 2017
 • купете билети овде
 • CareerLaunch
 • 182 доаѓаат, 279 можеби


 • На 28 Април