Македонскиот ракометен вицешампион, Еурофарм Пелистер стартот на подготовките за новата сезона ќе го има на 18. јули. Новиот стратег на битолчани е во Битола ...
сите 5 | | | веќе видена

Охрид, 30. јуни 2022 (ИНПРЕС) – Охрид важи за расадник на талентирани и докажани пливачи. Пример се Атина и Дики Бојаџи, Климе Савин, Александар Маленко и ред ...
сите 2 | | | веќе видена