Претставниците на СДСМ на денешните средби во рамки на предизборната кампања, зборуваа за концептот „Едно општество за сите“, европските перспективи на ...
сите 16 | | | веќе видена

Вечерва на полноќ истекува рокот во кој лицата заболени од Ковид 19 и оние кои се во самоизолација ќе можат да се пријават за гласање на предвремените ...
сите 18 | | | веќе видена

Вкупно 78 случаи на Ковид-19 беа регистрирани во текот на вчерашниот ден. Иако бројката е значително помала во однос на претходните недели, сепак надлежните ...
сите 48 | | | веќе видена

Продолжува отстранувањето на дивоградбите долж Охридското езеро. Градоначалникот Георгиески најави дека во акцијата нема да биде поштеден никој и покрај тоа ...
сите 43 | | | веќе видена

Коалицијата „Сега е време“ меѓу Алијансата за Албанците и Алтернативата, одржа митинг во село Форино во Гостивар. Носителот на шестата изборна единица, исто ...
сите 13 | | | веќе видена

Целосно е реорганизирана болницата. Интернистите се целосно ангажирани во третманот на пациентите со коронавирус, кои се во секојдневна координација со ...
сите 5 | | | веќе видена

Зоран Заев, лидерот на СДСМ, неговата сопруга Зорица, неговиот брат Вице и неговиот татко Трајче, се предложени за сведоци на судењето за случајот „Меѓународен ...
сите 6 | | | веќе видена

Во емисијата „Економски Магазин‘‘ на Алсат Телевизија гостуваше Елена Маркова Велинова претседател на комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ која ја претстави ...
| | веќе видена

Пациентите што ќе починат од инфаркт, дури и кога брисот за ковид-19 им е позитивен, не треба да се водат како смртни случаи како последица на ковид- 19. Ова ...
сите 4 | | | веќе видена

Кандидатот на ДУИ за премиер Насер Зибери и носителот на листата на кандидати за пратеници на оваа партија во ИЕ 5, Талат Џaфери, денеска ги посетија Струга, ...
сите 4 | | | веќе видена

Предизборната кампања на партиите за предвремените парламентарни избори кои треба да се одржат на 15 јули е на средина. Тие своите изборни програми и денеска ...
сите 10 | | | веќе видена

Пред десетина дена малку подзаборавениот инспектор Ѓорѓи Илиевски, кој се обиде да му се спротистави на хибридниот режим, сам без никаква помош, направи ...
| | веќе видена

Вкупно 1.814.263 граѓани имаат право да гласаат на претстојните предвремени парламентарни избори закажани за 15 јули. Државната изборна комисија (ДИК) вчера го ...
сите 33 | | | веќе видена

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно суви коловози Поради изведување градежни работи поправка и рехабилитација на државен пат Р1309, делница ...
сите 11 | | | веќе видена

next