Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминативе 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 492 пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот. По ...
сите 109 | | | веќе видена

Вакциналниот пункт во модуларната болница до Инфективната клиника веќе ја троши втората пратка од Србија во која има имаше 3510 вакцини. Откако е почната ...
сите 2 | | | веќе видена

Имавме средби со туристички, угостителски работници, и со туристички водичи во Охрид, и со здравствени работници. Главната загриженост е сериозната потешкотија ...
сите 10 | | | веќе видена

Хотелиерите на охридско-струшката ривиера стравуваат за претстојната летна сезона оти странските гости ги откажале резервациите. Повеќето од нив ќе останат ...
| | веќе видена

Предава хармоника во средното музичко училиште „Тодор Скалоски“ во Струга, со полн фонд часови, но со години работи како хонорарец, со месечен договор на ...
сите 5 | | | веќе видена

Во општина Сарај, во тек е изградба на поликлиника која ќе биде во склоп на Здравствниот дом Скопје, овој проект е дел од големата инвестиција во ...
сите 4 | | | веќе видена

СТАРТУВАШЕ ПРВАТА ФАЗА ОД ПОПИСОТ Од денес 1 март стартува првата фаза од попишувањето кое ќе се одвива до 21 април. Околу 5055 реонски попишувачи и 506 ...
| | веќе видена

СТАВОВИТЕ НА ГЕОГРИЕВСКИ ПОТТИКНАА РЕАКЦИИ Градоначалникот на Куманово, Максим Димитриевски реагираше за предлогот кој го даде екс премиерот Љупчо Георгиевски ...
| | веќе видена

Апла видливо е дека блокирањето на Собранието од страна на опозицијата не се должи на став, туку на страв. Што да им кажат на своите членови, кои со месеци ги ...
| | веќе видена

ВЛАДАТА ГО ПРЕТСТАВИ ПЛАНОТ ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРУПЦИЈА Премиерот Зоран Заев денеска претставувајќи го антикорупцискиот план со вицепремиерот за борба против ...
| | веќе видена

ЛУЃЕТО КОИ СЕ ВО СТРАНСТВО МОЖЕ ДА СЕ САМОПОПИШАТ Од понеделник почнува првата фаза на пописот. Ќе се попишуваaт иселениците, вработените во ДКП, затворениците ...
| | веќе видена

РУСКИТЕ ВАКЦИНИ ТРЕБА ДА СТИГНАТ ВО МАКЕДОНИЈА Премиерот Зоран Заев денеска објави дека првите дози од руската вакцина Спутник V ќе пристигнат во недела преку ...
| | веќе видена

Превирања во владејачката Демократската Унија за Интеграција не се нова работа, неретко пред избори и досега имало и оружени пресметки и „размена на боксови“ ...
| | веќе видена

1 Каква проактивна дипломатија води министерот Бујар Османи. Бугарија не побарала, ама тој нуди и Бугарите да бидат споменати во Уставот. Дипломатски перфектно ...
| | веќе видена

Албанските политички лидери од осамостојувањето на Македонија наваму, секогаш едни на други си покажувале „мускули“ кој во кој регион е посилен. Но, овој ...
| | веќе видена

next