Струга, 18. февруари 2020 (ИНПРЕС) – На 16-ти февруари 2020 година, на Граничниот премин „Ќафасан“, за влез во Република Македонија се пријавила 25-годишната ...
| | веќе видена

Жена починала откако врз неа паднало дрво. Вчера околу 11.20 часот во полициската станица Струга било пријавено дека во атар на селото Октиси, струшко, кај ...
сите 8 | | | веќе видена

Еден килограм запленет кокаин, кој бил дел од многу голема количина дрога, чија крајна дестинација била нашата земја, приведени четири лица, отворање ...
сите 24 | | | веќе видена